Vokietijos miestas ir miestukas [nr 117]

By skrandis, 2010/07/31

Kad savaitgaliai būtų prasmingi, kad vasara neprabėgtų nepastebimai, šeštadienius ir sekmadienius progai pasitaikius leidžiame išvykose. Šį kartą panorėta aplankyti Vokietijos miestą Aachen ir ką nors dar papildomai.

Aachen – 250 tūkst. gyventojų turintis Vokietijos miestas, esantis visai šalia Belgijos ir Olandijos sienų. Traukdama dėmesį dėl iš žemės besiveržiančių šaltinių, ši vieta buvo įdomi žmonėms jau I-II amžiuje prieš Kristų, kai čia įsitaisė romėnai. Net ir miesto pavadinimas kildinamas nuo šaltinių – Aquae grani. Visgi svarbiu miestu jis tapo valdant Karoliui Didžiajam, kai būtent šiame mieste frankų karalius nuo 768 m. (pietinės dalies nuo 771 m.), langobardų karalius nuo 774 m., Bavarijos hercogas nuo 788 m. Leonas III 800 m. jį, Karolį Didįjį, paskelbė Romos imperatoriumi. 800 metais Aachen tapo imperijos sostine. Ir nors šiuo statusu džiaugėsi neilgai, nuo X iki XIV amžiaus šiame mieste ir joje esančioje katedroje vyko visų Vokietijos karalių karūnavimo apeigos.

Šalia pastatytose rūmuose (dabar rotušė) vyko pobūviai. Be abejo, po II pas. karo rūmų neliko, tad dabar stovi tik jų imitacija.

Katedroje, kuri labai įspūdinga ir labai turtinga, vyksta didieji tvarkymo darbai, tad visko pamatyti nepavyko. Visgi pasigrožėjome jos turtais ir nusprendėme, kad net be tvarkomos dalies, ši katedra labai įspūdinga. Alwyda, kaip visada, nusifotogravo prie liūtų ir garsiųjų katedros bronzinių durų, kurios išlietos į vientisą plokštumą ir yra seniausias Karolingų palikimas Vokietijoje. Katedros kiemelyje ir aš radau kuom pasidžiaugti :]

Visa kita Aachen’e labai panašu į Trierą. Tokios pat prekybos gatvės, tokie pat veidai, tokie pat dainuojantys ir taip uždarbiaujantys rusai, tokia pat masė turkų ar šiaip nesimpatiškai atrodančių vokiečių.

Tad ilgai nebuvę, patraukėme į netoliese esantį Monschau miestelį, kaip teigiama reklamos knygelėse, turbūt gražiausią Šiaurės Eifelio regiono miestelį. Kadangi miestelis nenukentėjo per II pas karą, tai jame galima pamatyti daug žavių ir simpatiškų fachverkinių namų, kurie išlikę tokie patys kaip buvo pastatyti jau beveik 300 metų. Šalia Rur upės įsitaisęs miestukas garsus ir savo malūnais, kurie jau nebeveikia ir nelabai pastebimi. Virš miesto yra ir Monschau pilis, pastatyta XIII amžiuje. Joje šiuo metu įsitaisę jaunimo namai, tad nelipome ir nesidairėme. Žvelgiant iš apačios, didžiulio įspūdžio nedarė, tad pasitaupėme :]

Jaukus, neperkrautas miestukas buvo labai ramus, nusiteikęs pamaitinti. Tačiau namuose laukė pilnas šaldytuvas, tad paslampinėję sėdome į mašiną ir patraukėme namo. Čia, į šį ir kitus šalia esančius mažus žavius miestukus, reikės grįžti žiemą, kai jausis kalėdinė nuotaika.

What do you think?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.