2011 menai Liuksemburge [saus-balan]

By skrandis, 2011/04/27

2011 menai Liuksemburge [saus-bala]

2011.01.09
Netoliese, tarp mūsų ir Simo/Jurgos/Rugilės namų, Hollerich rajone yra uždaras Hollerich Skate Park. Įsitaisęs senuose sandėliuose jis bilda kasdien nuo ryto iki vakaro. Išorinės pastatų sienos skirtos grafiti menininkams (ne tepliotojams), kurie kartą per 2-3 mėn visus pastatus išdažo vis iš naujo, vis kitaip ir vis įspūdingai.

 

2011.01.13
Get yourself high!
Cheminiai broliukai sugrojo fainai. Šokių aikštelė buvo gausi, judesio buvo smagaus, vaizdas kokybiškas, garsas ir smabesys atitiko nusiteikimą, nuotaika gavosis smagi. Žodž, viskas ne super, bet labai gerai. Ir dabar, klausantis didžiųjų jų hitų spurdėti norisi dar labiau. Here we go…

 

2011.01.24
Alwydos bendradarbės Ingos kvietimu Liuksemburge svečiavosi 2010 m. Nacionalinės premijos laureatas Rolandas Rastauskas, kuris tradiciniame „Foyer européen“ bare pristatė esė knygą „Privati teritorija“ (įtrauktą į geriausių 2010 m. knygų penketuką).

 

2011.01.31
Laisvės kelias” – Tado Gutausko sukurta skulptūra, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dvidešimtmečiui, kurioje įsiamžino nepriklausomybės dvasia gyvenantis lietuviai.

Inos Gedimino Banaičių šeima.
Keletos svarbių plytų neradome, reikės atvykti dar kartą ir kantriai peržiūrėti iš naujo.

 

2011.01.31
Kaip dirba NDG pirmadieniais, nesimato, kol pro tarnybines duris nepatenki vidun.
Viduje lėtai bet užtikrintai ruošiama nauja paroda – nuo vasario 4 dienos Nacionalinė dailės galerija kviečia į parodą „Algimantas Švėgžda (1941-1996). Tapyba, grafika, piešiniai“.

Kitose patalpose veikia architektūros paroda, kurios pavadinimo neįsiminiau…

 

2011.02.05
Legendiniai rusai
Kauno Fotografijos galerijoje atidaryta puiki ir vadovėlinė žymiausių Rusijos fotomenininkų darbų paroda „Optimizmo epocha. Sovietinė 1920–1939 m. fotografija”
Rusijos piktorialinei fotografijai atstovauja Aleksandras Grinbergas. Konstruktyvistų fotografiją pristato Aleksandras Rodčenka, Borisas Ignatovičiaus, Elizabeta Ignatovič ir Michailas Prekneris. Tuometinio sovietų reportažo autoriai: Arkadijus Šaichetas, Emanuelis Evzerichinas, Markas Markovas-Grinbergas, Georgijus Petrusovas ir Ivanas Šaginas.
Būtina apsilankyti, akimis pačiupinėti. Tokios kokybės praleisti negalima.

 

2011.02.05
Armos klube “Insait” vyko koncertas “Homo Homini Lupus”. Koncerte pasirodė kultūriniai teroristai ir ausų sprongdintojai BODY CARGO [postmortem], POGROM [power electronics], SURDR [drone/noise] ir VOLKSMORG [industrial] iš Vilniaus.

 

2011.02.11
Penktadienio vakare apsilankėme Liuksemburgo Didžiojo teatro Didžiojoje salėje, kur svečiavosi didingas Australian Dance Theatre su įspūdingu, moderniu, subtiliu, energingu ir labai ekspresyviu reginiu “Be Your Self”.
Retai būna, kad ploti norisi jau pažiūrėjus vos kelias minutes. Dar rečiau būna, kai toks aplodismentų poreikis puola reguliariai. Būtent taip jaučiausi per šį reginį. Tai buvo nepakartojama ir buvo sunku nustygt vietoje iš pasitenkinimo.
Muzika, šokis, scenografija, apšvietimas, idėja – viskas veikė idealiai, tobulai. Tokio grožio ir tokios jėgos neteko dar turbūt nė karto patirti (gal tik Kokore dance pasirodymas 2005 metais yra įstrigęs taip, kaip įstrigo šis)

 

2011.02.12
Deine Lakaien teko matyti Rygoje, tad kai koncertas vyksta vos kilometras nuo namų, būtų buvę nepadoru nenueiti. Juolab, kad jie klausosi visada maloniai ir cd kolekcijoje yra ne vienas jų įrašas..
Deine Lakaien pristatė savo naują albumą Indicator bei sugrojo nemažą kiekį senų elitinių bei puikių naujų gabalų. Ir nors žmonių buvo nedaug (apie 100-150), klubas buvo erdvus, Grupė grojo nuoširdžiai ir labai gražiai. Pagrindiniai grupės nariai teatrališkai išdidūs, violančelė ir smuikas jaunatviškai flirtuojantys, gitaristas… tarsi iš kito pasaulio, siautėjantis, nenustygstantis ir keistai (ne)derantis. Daug avangardo, daug keistų nušokimų, geri kūriniai ir puikus atlikimas.
Koncerte gan nuobodžiai apšilimą darė latvė Vic Anselmo, matyta iš Kunigunda Lunaria.

 

2011.02.13
Po pirmo sėkmingo renginio publikai pageidaujant vasario 13 d. Liuksemburgo miestas pakartotinai pakvietė apsilankyti mieto požeminiame tunelyje – Aqua Tunnel. Tai – iš Petrusės slėnio į Pfafentalį vedantis po miesto centru nutiestas takas. Įėjimas į tunelį – po Adolfo tiltu. Pramoga, kurios trukmė apie 90 min. – nemokama.
Plakato fragmentas ir eilė, kuri buvo ilga, bet judėjo labai greitai.

Tunelyje buvo daug įvairių “stotelių”, kuriose vis kiti ekspertai demonstravo vandens ir žmogaus santykių formas, pasekmes, galimybes ir realijas – maketuose demonstravo lietaus judėjimą nuo dangaus iki čiaupo, miesto įtaka krituliams (kuo tamsesnė mėlyna, tuo daugiau kritulių), miesto vandentiekio sistemos, ženklų, sklendžių ir kitų elementų reikšmes, vandens ir kanalizacijos sistemą žaisliniame makete. Kaskart ant sienų parodyta, kuri vieta yra virš mūsų galvų. Net meniniams ir muzikiniams projektams vietos atsirado.

Kelionėje galima buvo bendrauti su skirtingais žmonėmis (kanalizacijos meistrais, vandentiekio, gamtos ar net užsienio reikalų specialistais), pamatyti įvairias video instaliacijas ar senųjų fotograjijų parodą. Viskas pateikta įdomiai ir originaliai ir vaikams, ir suaugusiems.
Place d’Armes aikštėje esantis šulinys, kurio gylis apie 60 metrų. Mes jį nufotografome iš abiejų pusių :]

Puikus miesto istorijos ir pažinimo projektas, nereikalaujantis nei daug finansų, nei daug pastangų. Tik šiek tiek noro ir proto :]

 

2011.02.22
Praėjo lygiai lygiai du metai ir mes vėl Sisters Of Mercy koncerte. Ten pat, toj pačioj vietoj.
Bet antras kartas šiek tiek blogesnis (nes garsas prastesnis, nereikalingos vizualizacijos, pats atlikimas ne toks klubinis, kaip pirmą kartą), bet ir kartu geresnis (gal dėl to, kad žinai ko tikėtis ir ko laukti, gal dėl to, kad čia visgi Sistersai ir tikrasis Eldritch’as). O kaip buvo pirmą kartą, galite rasti čia.

 

2011.02.27
Kauno fotografijos galerijoje demonstruojama gero pažįstamo M.Kavaliausko paroda “Autoportretai ir Autopeizažai“. Vienas kitas darbas kablį pagavo, bet visuma nuvylė…

 

2011.03.02
Filmas, į kurį labai norėjosi nueiti. Dar smagiau, kad į jį nuėjau su tėvais, kurie į kiną eina apskritai retai. Stiprus, nesunkus, bet labai jautrus ir labai gražus filmas. Tiesiog Biutiful. Ir net tame purve, tame autsaiderio gyvenime, tame baisiame Barselonos pasaulyje buvo nesunku įžiūrėti tiek grožio, kad išėjus iš filmo nesijautė nei apipurvintas, nei nusodintas, nei koks kitoks depresovas. Pasaulis baisus, bet gyvenimas yra gražus.
Ir norisi paminėti, jog Javier Bardem yra superinis aktorius. Po Mar Adentro sunku nuo jo akis atplėšt.

 

2011.03.04
Nepraėjus nė dvejom savaitėm, mes ir vėl Sisters Of Mercy koncerte. Šį kartą Liuksemburge, Rockhale.
Garso kokybė buvo geriausias iš visų trijų matytų koncertų, vizualizacijos netrukdė, nes buvo gerokai šonuose, Eldritch buvo labiau matomas ir girdimas, bet… ne, ne tai, ko norisi iš tokios legendinės grupės kaip The Sisters of Mercy. Ne tas skambesys, ne tie backvokalai, ne toks rokenrolas, ne tai. Tarsi koveriai, niekaip nepasiekiantys legendinių originalų.

 

2011.03.15
Maloniai pasivaikščiojus po parką tarp krokų, Alwyda mane nutempė žiūrėti graikų filmo “Caravansérail” (To Karavan Serai).
Nestandartiškai lėtas ir besiužetinis siužetas, paprasti graikai po II-ojo pasaulinio karo, pilietinis karas ir vienas namas, kuriame verda visas ir visoks gyvenimas. Sustabdyta akimirka tarp begalės milijonų kitų…

 

2011.04.17
Išlydėję Ievą ir jos šeimą atgal į Briuselį, nusprendėme dar pasikultūrinti ir apsilankyti MUDAM’e. Jame vienos ekspozicijos buvo naujos, kitos keičiamos, o likusieji darbai (kaip žodžių fontanas) – įstrigę labai ilgam.
Pradėjome nuo keistų ir nelabai priimtinų Suchan Kinoshita darbų. Daug žaismo, daug dėlionių, daug kažkur paslėptų minčių…

Suzanne Lafont “Situation Comedy

Bruce Nauman “Lip Sync” (1969).

Hiroshi Sugimoto “Theatres” – subtilūs juodai balti darbai

Vienas geriausių darbų – Steve Reich kolonėlės

Daug pasakytų žodžių…

Ir dar keletas medijų menų…

John Cage’s 4’33”

 

2011.04.27
Apsilankėme Liuksemburgo miesto Casino galerijoje, kurioje kaip tik netrukus bus ruošiama uždaryti dvi ekspozicijas. Verandoje buvo galima pamatyti AFK (Away From Keyboard) grupės darbus (Marco Cadioli, Paul Chavard, Collectif Atopia, Angela Di Paolo, Julien Levesque, Albertine Meunier, Nicolas Sordello, Flavien Théry and Christine Webster )
Marco Cadioli aka Marco Manray, “Remap Berlin” (2010) fotografijos.

Angela Di Paolo, Penetralia and L’avversario (2010) fotografijos.

Albertine Meunier, À petits pas vers l’Annonciation (2010).

Tuo tarpu galerijos patalpose gausiai pardavinėjamos knygos, drąsiai ir visai neišdidžiai sudėtos į bananų dėžes. Puiki proga įvairias knygas nusipirkti stipriai pigiau.

Pascal Grandmaison “Half of the darkness” – beveik visai nespalvota kanadiečio paroda, pirma solinė Europoje. Video, objektai, fotografijos sukuria kokybiškos parodos vaizdą, kai neperspausta, viskas apgalvota ir puikiai sudėliota. Ypač puikūs minimalistiniai video darbai.

Na o rūsyje, kur anksčiau akivaizdžiai gulėjo kažkieno kauliukai, dabar baro stalai ir vyno sankaupos.

What do you think?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.