Gegužės menai [rinkinukas]

By skrandis, 2014/05/24

Gegužės mėnesio rinkinukas iš įvairiausių kultūrinių patyrimų.

2014 05 06. Visada smagu užsienyje rasti dalelę Lietuvos. Ypač pozityviame fone. Kaip tik toks įvykis atsitiko Liuksemburge CERCLE CITÉ – RATSKELLER parodinėje erdvėje ekspozicijoje “Europos premija už miesto viešosios erdvės“. Čia Architektūros ir inžinerijos fondas demonstruoja Europos miestų viešųjų erdvių geriausius sprendimus ir, džiugiausia, tame tarpe ir Zarasų apžvalgos aikštelė.

****

2014 05 15. Neumunsterio abatijoje vyko silpnoka, mėgėjiška paroda “Daugiau panašūs, nei skirtingi“. Politkorektiška paroda “Kultūrinių mainų tarp Liuksemburgo ir Turkijos”, “sankryžų tarp romėnų ir germanų pasaulių, tarp Europos ir Azijos” prinsipu. Darbai nuobodūs, neįdomūs, bet kažkodėl labai brangūs. Pėvėzė paukštukas įkainuotas už 1850 eur. Hm….

****

2014 05 15.Liuksemburge parke ir vėl įdomybės. Šį kartą parkas įtrauktas į Liuksemburgo dizaino festivalio “Design City” renginius. Pirmiausiai akys pastebi puikiai į aplinką įderintas naujas veidrodines šiukšledežes, kurias sukūrė Wakup studio. Tada pasimėgaujama sūpynėmis “OVERSHOOT” ir galų gale pasiklystama žaidžiant “kapeika/moneta” – Heads or Tails, Pile ar Face :] Žaismingai, prasmingai ir ne rutiniškai.

****

2014 05 16. Dudelange mieste Centre National de l’audiovisuel aplankėme vandens bokšte ir pašonėje esančiame industriniame “Pomhouse” pastate įrengtas dvi ekspozicijas. Pirmoji pavadinta “POWER! PHOTO! FREEDOM!” ir joje galima pamatyti fotografijų kolekciją iš Libijos, kur matomas Gaddafi valdymas ir režimas, revoliucijos ir jų herojai.

Antroji paroda vandens bokšte Waassertuerm daug įdomesnė ir išraiškingesnė. Paroda vadinasi “The Bitter Years“. Garsaus kuratoriaus Edward Steichen paroda atkeliavo iš New York “Museum of Modern Art” (MoMA) į Dudelange. 200 vaizdų, tame tarpe Walker Evans ir Dorothea Lange fotografijos, pasakoja apie Amerikos Didžiosios depresijos laikmetį. Įspūdingi kadrai, išraiškingi veidai, nuotaikas atspindinčios erdvės ir detalės. Puiki paroda.

****

2014 05 22. Kaunas nenykus, bet turi festivalį “Nykoka“. Ir tai labai džiugina, nes šį festivalį bandom visom jėgom palaikyti ir sudaryti kuo geresnes sąlygas. Pirmieji žingsniai sudėtingi, bet sėkmingi. Stebim ir stebimės.

****

2014 05 23. Penktadienį Kauno mieste buvo atidarytas muziejus-ekspozicija, kuriai atsidaryti padėjau ir aš, kaip Kauno miesto savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas. Prikišau ranką, pasiūliau sprendimus ir dar kitaip prisidėjau. Smulkmė, bet smagu būti geru sraigteliu :]

Taigi, savivaldybės suteiktose patalpose Aleksote, S. Dariaus ir S. Girėno g. 29A atidaryta karinių istorinių transporto priemonių ekspozicija. Ekspoziciją atidarė asociacija „Retromobile“. Tikimasi, jog vėliau ekspozicija bus perkelta į VI fortą. Čia derybos vyksta tarp Vytauto Didžiojo karo muziejaus ir savivaldybės, prijungiant į pokalbį ir asociaciją „Retromobile”. Bet tai bus geriausiu atveju po kelių metų. Tuo tarpu dabar galite apsilankyti minėtoje ekspozicijoje, kur dirba tikri senųjų automobilių fanatai, transportą sutvarkantys maksimaliai iki tikro važiavimo savo jėgomis.

****

2014 05 24. Šeštadienį nuo 12:00 iki kažkiek buvo atidarytas Šančių kioskas, kurio akcininkas esu ir aš. Kioską apie 1994 m. sumeistravo buvęs savininkas. Ilgą laiką Kioskas stovėjo Savanorių prospekte, jame virė įprastas verslas – buvo parduodama kramtoma guma, alus ir cigaretės. Vėliau kioskas buvo nukištas į Šančių saugojimo aikšteles. Ten jis ir pastebėtas. Transformacijos idėja gimė tarptautinio renginio “Miesto tyrimai: viešumo patirtys” metu, Žemuosiuose Šančiuose 2013 metais. Renginio dalyviams buvo siūlyta įsigyti simbolinę Kiosko akciją ir šia proga pasinaudojau, nors pats esu žaliakalniškis. Už surinktus pinigus Kioskas nupirktas ir šiuo metu priklauso 44 akcininkams (iš 100 galimų). Ir kaip tik šeštadienį buvo šio kiosko atidarymas. Trumpam nuvažiavau ir sudalyvavau.

What do you think?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.