Rugsėjo-spalio menai [rinkinukas]

By skrandis, 2014/10/08

Ruduo atėjo, kultūrinio veiksmo padaugėjo. Ne viskas, bet kai kas sugula ir čia…

****

2014.9.18-20
Kauno centriniame pašte kartu su su „Lietuvos paštu“, Architektūros ir urbanistikos tyrimų centru (AUTC) ir Kaune esančiais universitetais, suorganizavome kūrybines architektūros dirbtuves akademiniam jaunimui „Kauno tarpukario modernizmas. IŠ NAUJO“. Paskaitos buvo įdomios, diskusijos geros, bet studentai… studentai buvo tinginiai. Ką gi, pasikrovėm informacijos į savo galvas ir judam toliau.

****

2014.10.08

 

Pietų pertrauka išnaudota prasmingai – kolegės Jovitos pakviesti apsilankėme Kauno paveikslų galerijoje, kur veikia viena iš daugelio tarptautinės akvarelės bienalės „Baltijos tiltai“ parodų “Rezonansas”. Dar kartą įsitikinau, kad akvarelės menas nėra man artimas ir daugeliu atveju jis atrodo net labai svetimas, gerokai atgyvenęs, tačiau net ir jame esti gražių ir akiai įdomių sprendimų.

****

2014.10.08
Kaune startavo tradicinis, reikšmingas ir visad laukiamas šokio festivalis Aura 24. Prigriebiau bilietukus sau, tėvukams ir Baubui ir štai mes festivalio atidarymo spektaklyje – L‘A. / Rachid OURAMDANE (Prancūzija) SFUMATO. Reginys buvo puikus. Gal ne tiek dėl šokio, kiek dėl judesio meno ir vizualinių sprendimų. Pastarieji pasirodymui labai reikšmingi ir jei juos būtume išėmę, scenoje būtų gan nyku ir tuščia. Jie pateikti minimalistiškai, gausiai, tačiau puikiai užslėpti ir nesureikšminti. Buvo tikrai gražu. Gal tik kiek užtempta.

 

****

2014.10.09
Savivaldos dienos proga, diena anksčiau nei ši diena minima, buvo suorganizuotas renginukas Kauno miesto savivaldybės atstovams. Teikiami padėkos raštai, sakomos kalbos, suorganizuotas Ugniavijo koncertas ir pasiūlyta paskaita apie Oršos mūšį ir Vytauto karo muziejaus ekspozicijas. Renginys gavosi visai neblogas.

 

What do you think?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.