Lapų krities menai [rinkinukas]

By skrandis, 2014/11/23

Liuksemburgo menų rinkinukas iš įvairiausių kultūrinių patyrimų.

2014.11.23

Sekmadieninio pasivaikščiojimo ir kalėdinio miestelio aplankymo proga užsukome po ilgos pertraukos ir į meno buveinę – Cercle Cite galeriją. Joje nepadariusi didesnio įspūdžio dailės ir fotografijų paroda. Tiesiog buvo smalsu aplankyti kažką kultūringo. Smalsumą patenkinome.

****

2014.11.04

Totally lost – exploration of abandonned european totalitarian architecture” – parodos pavadinimas, kuris mus pirmą kartą atvedė į “fondation de l’architecture et de l’ingénierie Luxembourg” [kitaip sakant, į architektūros informacijos centrą]. Pastate veikia informacijos centras, biblioteka, yra keletas patalpų jaukiems renginiams ar susitikimams. Antras aukštas paskirtas ekspozicijoms.

Čia mes ir apžiūrėjome “Totally lost” fotografijų parodą apie apleistą, totalitarinio rėžimo architektūrą. Kuri baisi, gąsdina ir kartu traukia, vilioja. Kaip su ta praeitimi reiktų elgtis, kaip ją įvertinti, kokius tikslus jai suteikti, kokį naują turinį į ją įdėti. Turintys minčių laukiami čia.

Lauke, ant stendų rodoma dar viena paroda – SinCityPics “The space in between”. Liuksemburge architektūros ir inžinerijos fondo organizuojamas trečiasis fotokonkursas pristatė SinCityPics nugalėtojus, dirbusios temoje “Erdvė tarp“. Dalyvavo 73 fotografai, mėgėjai ir profai, kurių amžius nuo 12 iki 63 metų. Buvo suskirstytos į jaunimo ir suaugusių grupes ir gausiai apdovanoti. Va.

Šalia esti klubas ir kultūros centras Carre Rotondes, kurio sienos ir aplinka gausiai apdovanoti grafičiais.

****

2014.11.03

Liuksemburge [kavinėje „Brasserie de l’Abbey Neumunster“] svečiavosi žurnalistas, laidų vedėjas, prodiuseris, filmų garsintojas, rašytojas Rytis Zemkauskas. Pristatė savo knygą „Pasivaikščiojimai“ , savo tv patirtis, savo mąstymą ir santykius su aplinka. Buvo faina klausytis. Atrodė, kad kalba bendramintis. Savas, abejojantis, svarstantis, nesusireikšminantis. Bet turintis savo nuomonę ir savus tikslus. Šviesus ir geras vakaras gavosis.

****

2014.11.01

Casino galerijoje superinė paroda – Quebec’o menininko Patrick Bernatchez “Les temps inachevés” (“Unending times”), su subparodomis “Chrysalides” (pradėta 2006 m. ir tęsiama iki šiol) ir “Lost in Time” (pradėta 2009 m. ir tęsiama iki šiol). Gaila, fotografijos nusprogo kažkur kompe, tad čia pateikiu tik keletą “mobiliakinių” vaizdų… Gal reikės apsilankyti dar kartą. Nes tikrai verta įamžinimo ir archyvų.

What do you think?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.