Aukštų krosnių sodas [nr 285]

By skrandis, 2016/06/26

Kartą į Uckange plieno liejyklą U4 jau bandėme patekti, bet tąkart buvo ‘nesezonas’ ir dirbo tik vaikų žaidimų aikštelė. Kadangi vaikas buvo tik vienas, o suaugusių septyni, nusprendėme važiuoti toliau. Šį kartą situacija buvo šiek tiek kitokia – buvo pasidomėta ar veikia, buvo susitarta važiuoti konkrečiai į čia, buvo saulėta vasaros diena. Todėl vizitas buvo gerokai sėkmingesnis.

U4. Taip vadinasi ši vieta. “U” žymi vietovę – Uckange. Skaičius “4” reiškia vieną likusią [iš keturių] aukštakrosnę. Išliko ji vos per plauką, tik tada, kai 2001 m. ją įtraukė į Istorinių objektų sąrašą, kaip galingosios Prancūzijos geležies industrijos simbolį.

Ši aukštakrosnė buvo pastatyta 1890 metais. Šiandien ji yra viena iš labai nedaugeliu istorinių pastatų, naudojamų kaip 20-ojo amžiaus metalurgijos pramonės Prancūzijoje atspindžių. Reikėjo šešiolika metų, kad po uždarymo ši vieta taptų kultūros ir paveldo vieta.

Šiomis dienomis U4 aukštakrosnė veikia kaip šiuolaikinio meno vieta, kaip ypatingai gražiai ir jaukiai tvarkomas sodas, parodų ir laisvalaikio zona.

Simo reportažas yra sudėtas čia.

https://youtu.be/sEKmLX1EgPc

What do you think?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.