Vienas didelis muziejus Trier mieste [nr 310]

By skrandis, 2017/02/12

Dar viena kelionė link kultūros ir istorijos objektų. Šį kartą į Vokietiją, Trier’ą, aplankyti archeologijos muziejų Rheinisches Landesmuseum. Didžiausias ir garsiausias Trier muziejus pristato turtingą kolekciją objektų, kurie yra nuo V a. pr Kr iki… Romėnų, keltų ir kitų kultūrų objektai išdėlioti gražiai ir patogiai pritaikytose ekspozicijų salėse. Be abejo, didžiausias kiekis objektų yra iš Romos imperijos laikmečio. Kaip ir nekeista, kadangi Trieras ilgą laiką buvo Vakarų Romos imperijos sostine, o vandens kelias per Reino ir Mozelio upes buvo labai patogus klestėjimui.

Muziejus pasistengė ne tik gražiai ir patogiai pristatyti savo turtus, bet ir sukūrė vaizdo instaliaciją, kuri demonstruojama ant istorinių objektų ir atgaivina to laikmečio istorinius herojus ir dievus.

Ir nors muziejus labai didelis [apie 4,500 objektų, 3500 m² ekspozicijų ploto], ekspozicija peržiūrėta gan netikėtai lengvai. Gal ne veltui muziejus už eksponavimą yra gavęs prizą. Išties buvo smagu jame pasibastyti…

Ir ne tik pasibastyti, bet ir susitikti su liūtais ir pasmaguriauti kavinėje :]

What do you think?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.