Tiesiai per aplinkui į Esch2022 [nr 401]

By skrandis, 2022/02/27

Nuvykus su kolegomis į NoviSad2022 atidarymą buvo prasitarta, kad tikrai planuoju vykti ir į Esch2022 atidarymą. Ar ten kas kviečia, nesukau galvos, nes yra pigių skrydžių, yra gera galimybė prasivėdinti, tad planavau keliauti bet kuriuo atveju. Pradinė mintis buvo važiuoti visai šeimai, bet Alwyda įtikino, kad šaltu metu ir trumpom dienom su vaikais keliauti ne taip ir smagu. Tad pradinė mintis minimalizavosi. Neilgam. Netrukus prie mūsų prisijungė NoviSad2022 keliauninkai ir dar keletas kolegų. Šutvė gavosi iš 10 personų – mudu, Klaudija, Rokas, Milda ir Robis, Viltė, Monika, Vaida ir Laura.

2022 02 23

Vėlyvas skrydis į Kiolną. Vieni lieka viešbutyje, kiti pajuda pažiūrėti naktinio Kiolno. O jis tuščias ir nykus. Beveik niekas nedirba, žmonių minimaliai ir toks jausmas, kad jis dar vis karantine. Pagaliau prie upės randame turkų aptarnaujamą barą, kur paimam po buteliuką ir lauke bestovėdami susipilam gerklon. Netrukus buvo leista suprasti, kad ir tas baras užsidaro ir kad likom paskutiniai… Nesvetingas tas Kiolnas, tad traukiam atgal iki viešbučio. Ryt imam mašinas ir judam link FR.

2022 02 24

Ryte pabundame kitokie. Per tv ir fb visi užmatėm, kad ruskiai įsiveržė į Ukrainą ir pradėjo karą. Atvirą, piktybinį ir sušiktą karą. Nuotaika slogi, pyktis veržiasi, bet kartu apima nesvarumo būsena – esam čia, Vokietijoje, ir nieko šiuo metu negalime padaryti daugiau nei tik pervesti pinigus ir stebėti situaciją.

Tad judame pagal planą. Atvykstame iki Bonos, kur aplankome du muziejus. Pirmiausiai nueiname į Kunstmuseum Bonn. Čia yra keturios parodos: pirma – A.Macke ir ekspresionistus pristatanti paroda „Rushing Into Modernism“, antra dedikuota Maria Lassnig [„Staying alert“], trečioji skirta orui – „Up in the Air“. Na o ketvirtoji – muziejaus kolekcija. Smagiausia, be abejo, paroda apie orą. Ne tik dėl garsių vardų, bet ir dėl puikiai atrinktų kūrinių. Įspūdį paliko ir iki šiol nematyta Maria Lassnig, vienu metu veikusi tame pačiame lauke kaip ir mūsiškis Jonas Mekas.

Nubėgome ir iki kito muziejaus, kuris stovi visiškai šalia – „The Art and Exhibition Hall of the Federal Republic of Germany“, trumpai rašant – „Bundeskunsthalle“. Čia įdomi paroda apie smegenis. Dėl kažkokių priežasčių muziejai dirba vos iki 14:00, todėl laiko apžiūrėti teturėjom vos 30 min. Vėliau kavinėje netikėtai sutikta kavinės darbuotoja lietuvė informavo, kad visas Kiolnas ir Bona ruošiasi karnavalui, todėl visi taip anksti užsidarinėja…

Ką gi, pralaukiame, kol Vaida atidirbs Kaunas2022 dalininkų susirinkime, pavalgome ir pajudame iki Metz. Kelionė gaunasi velniškai ilga. Realiai ji turėjo trukti nepilnas 3 valandas, bet atrodė, kad važiavom beveik 5-ias… Kaip ten bebūtų, Metz pasiekiame. Nusitaikome į barą, kurį buvau pasižymėjęs kaip tinkamą, ir neapsirinkam – jaukus jaunatviškas baras „Les Vedettes“ aptarnauja skaniu maistu ir puikiais gėrimais. Po jo labai toli ir nepasijudinam :]

2022 02 25

Pasidedam daiktus į mašinas ir beveik visi sueiname į Pompidou meno centrą. Čia dvi parodos: „You and I Don’t Live on the Same Planet“ ir „The Art of Teaching and Learning. A School for Creators“. Nestebuklai, bet ir čia surandam lietuvišką akcentą – Urbonus.

Patraukiame paslampinėti po miestą. Bet kaip dažniausiai pasitaiko su didele chebra, kažkam parūkyti, kažkam kavytės ir tenka nuspręst, jog laikas papietauti čia ir dabar. Alwyda pasiūlo mūsų legendinę „Crêperie Le Saint Malo“. Tada grįžtam prie mašinų ir judam toliau.

Iki Liuksemburgo kelionė neprailgsta. Tačiau patenkame į kamštuką. Galų gale pasiekę Glacis apsisprendžiame, kas kur ko nori. Dalis važiuoja iki viešbučio, dalis eina paslampinėti į miestą. Burbuliukai rankose, vynelis kuprinėje, diskusijos apie Liuksemburgą, gyvenimą ir karą.

Beslampinėdami užeiname į „Circle Cite“, kur puiki paroda apie neeilinę personą – A.Hitchcock ir jo reklaminį veidą.

Galų gale atsiskiriame ir mudu su Alwyda aplankome Simus. Ten toliau vyksta diskusijos apie karą, BBC žinių iš Ukrainos žiūrėjimas ir kartais nuklydimai į kitas temas.

2022 02 26

Rytas prasideda nuostabiu rūku. Atvykstu iki Glacis pasitikti kompanijos, grožiuosi fantastišku rūku, o chebra vėluodama susimeta daiktus į mašiną ir tada pajuda su manimi į Mudam.

Mudam’e pamatome dar krūvą meno – pandeminę parodą „25 years of the MUDAM collection“, Zoe Leonard fotografijų parodą „To the River“ ir keistos mados parodą „Mirror mirror: cultural relfections in fashion“ . Čia prisijungia dar daugiau kolegų, kurie atvyko kitu būdu, bet dėl to paties.

Saulė šviečia, pavasaris jaučiasi. Pravedu tradiciniu keliuku pro tris giliukus, Mousel barų kvartalą, Neumunster vienuolyną, teisingumo kvartalą ir tada pro Gare gatvę iki stoties. Laikas lankyti Esch sur Alzette.

Esch2022 atidarymas susidėjo iš kelių programų: 1 valanda beviltiškų šnekų, 1 valanda laukimo, kol prasidės koncertai ir kelios valandos blaškymosi po Belvalį. Netikėtai geriausiu dalyku tapo lietuvių grupių „Colours of Bubbles“ ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ pasirodymai, kurių metu buvo labai stipriai ir emocingai išreikštas palaikymas Ukrainai. Na ir gal dar Belvalis, kuris net nieko nedarant yra nuostabus ir gražus, o su švieselėm dar dailesnis. Bet programa, vaikiška vaidyba ima užknisti…. Na tiek to, juk ne mums buvo skirta :]

Iškart po atidarymo traukiniu grįžtame į Liuksemburgo miestą, čia tram’u iki Glaciso, o nuo čia tiesiai iki Kiolno oro uosto.
2022 02 27
Naktinis važiavimas, miegojimas oro uoste ant suolo, pusryčiai su kava ir bandele ir štai mes vėl Kaune…

 

What do you think?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.